[REQ_ERR: 403] [KTrafficClient] Something is wrong. Enable debug mode to see the reason. Chcete pracovať na voľnej nohe? Na čo sa treba pripraviť a čo nezabudnúť – Quotate

Chcete pracovať na voľnej nohe? Na čo sa treba pripraviť a čo nezabudnúť

Zbaviť sa open space kancelárie, túžba cestovať, zúročiť svoje skúsenosti pre vlastný projekt, denný režim podľa svojich predstáv. Aj to sú dôvody, ktoré lákajú ľudí začať pracovať na voľnej nohe. Freelancing, ako sa tento spôsob nazýva, je čoraz populárnejší a mnoho „voľnonožcov“ na neho nedá dopustiť. Pohrávate sa aj vy s touto myšlienkou? Pripravili sme pre vás tipy, na čo by ste mali myslieť predtým, ako sa rozhodnete osamostatniť.

Našliapnite na voľnú nohu

Chcete začať podnikať na voľnej nohe? Dostatok skúseností a znalosť odboru je obrovskou výhodou. Nemožné to však nie je ani bez predchádzajúcej praxe, pripravte sa však na kopec tvrdej práce, samovzdelávania a zamietavých odpovedí. V prípade, že ste zamestnaní a pohrávate sa s myšlienkou na freelance, snažte sa vo voľnom čase získať aspoň jedného stáleho klienta.

Takého, ktorý bude s vami dlhodobo spolupracovať a postará sa o časť vášho príjmu každý mesiac. Pracujte pre neho vo voľnom čase – po večeroch alebo cez víkendy. Keď sa bude blížiť váš odchod zo zamestnania, začnite aktívne hľadať ďalších klientov, neodmietajte však ani jednorázové zákazky.

Ak k ním pristúpite zodpovedne, získate za ne peniaze, pomôžu vám s budovaním dobrého mena a hlavne v prípade spokojnosti, máte veľkú šancu, že sa na vás klient opäť obráti. Keď už sa na voľnú nohu postavíte, majte pripravené portfólio najlepších prác, ktorými sa budete prezentovať. Veľkou pomocou sú tiež slovné referencie od zamestnávateľa a klientov. Počítajte aj s mŕtvymi obdobiami, prekleniete ich vďaka úsporám – na účte majte odložené aspoň tri mesačné platy.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *